Aktualności

Gorce: niepełnosprawni jeździli na quadach

14 maj 2010, Piątek

Fundacja Jaśka Meli "Poza Horyzonty" wraz z młodzieżą z Ośrodka Szkolno ? Wychowawczego dla Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Krakowie gościła w schronisku na Starych Wierchach w Gorcach. Był to jej drugi z trzech planowanych wyjazdów w ramach pierwszej edycji fundacyjnej akcji "Niepełnosprawni w górach".

Policja znów polowała crossowców i quadowców. Trzy mandaty, siedem pouczeń

11 maj 2010, Wtorek

Nowotarska policja poinformowała o wynikach tajnej akcji pod kryptonimem "Cross", którą przeprowadziła w długi majowy weekend na terenie Gorców i Nowego Targu.

I i II runda Mistrzostw Polski oraz Pucharu MACEC w trialu motorowym

9 maj 2010, Niedziela

Na nowotarskim torze trialowym przy ul. Szaflarskiej rozgrywane są dwudniowe zawody w ramach I i II rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu MACEC. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Michała Adamowskiego z sobotnich przejazdów.

Sezon motocyklowy rozpoczęty!

4 maj 2010, Wtorek

CHABÓWKA/RABKA. Ponad stu motocyklistów z całego Podhala wzięło dziś udział w mszy świętej w kościele Św. Krzyża na Piątkowej Górze inaugurującej tegoroczny sezon motocyklowy.

Góralskie przeprawy CAN-AM 4x4 i prezentacja SPIDER

4 maj 2010, Wtorek

Knap Motor zaprasza na imprezę integracyjną zlot quadów Can-Am Podhale 2010, która odbędzie się w dniach 11-13 czerwca na terenie Białki Tatrzańskiej i Zakopanego. Imprezie towarzyszyć będzie prezentacja pojazdu Spider.

Policja grozi surowymi karami motocyklistom z Chabówki

9 kwiecień 2010, Piątek

Codzienne, wielokrotne kontrole, także w niedzielę i wysokie mandaty - nowotarska policja zamierza surowo rozprawić się z motocyklistami, którzy spotykają się głównie w niedzielę na ostrych zakrętach tzw. patelniach na zakopiance w Chabówce.

Wraca temat budowy toru dla sportów motorowych na terenach za sortownią śmieci IB

9 kwiecień 2010, Piątek

NOWY TARG. Tatrzański Klub Motorowy zamierza jeszcze w kwietniu wrócić do negocjacji z Urzędem Miasta w Nowym Targu w tej sprawie.

Prima Aprilis!

2 kwiecień 2010, Piątek

Wczorajszy materiał o Prawie Opony był naszą redakcyjną fantazja na okazję 1 kwietnia :)

Przy okazji cała ekipa snowmobil.pl życzy Państwu Wesołych Świąt!!!!!

Powstaje PRAWO OPONY

1 kwiecień 2010, Czwartek

Jakiś czas temu nasi ustawodawcy zabrali się za pracę nad ustwą regulującą prawo do korzystania z terenów narciarskich nawet bez zgody właściciela. Często wsłaśnie brak zgody jednego właściciela blokował całą stacje narciarską odbierając radość turystom i zarobek mieszkańcom.
Treaz przyszła kolej na ustawę regulującą ruch motocyklami, quadami czy skuterami śnieznymi poza drogami czyli w górach i lasach. Projekt ustawy o roboczej nazwie "prawo opony" zakłada, że wszelkiej maści pojazdami off-road będzie można poruszać się wszędzie tam gdzie da się dajechać bez popychania, podpierania się czy holowania pojazdów.
Ustawa traktować ma jedynie o przejeździe, nie będzie więc można w dowolnym miejscu biwakować, czy nawet posilić się, ale to i tak duży krok na przód, biorąc pod uwagę konflikty rodzące się na polu motoryzacyjnej turystyki w górach i lasach.
Także kwestia jeżdzenia po terenach chronionych i parkach narodowych ma zostać zapisana. Na terenie parku nie będzie wolno poruszać się szyciej niż 50 km/h oraz "ryć" ziemi powodując koleiny. Najważniejszym jednak pozostanie zakaz wyścigów z dziką zwierzyną szczególnie w okresie godowym.

najnowsze ogłoszenia

ostatnio na forum