Aktualności

"Poślizg bezpiecznie kontrolowany" na nowotarskim lotnisku

Data dodania: 13 grudzień 2011, Wtorek / Ilość wyświetleń: 4065

Sporo interesujących rzeczy, interesujących nie tylko dla fanów motoryzacji, ale także zwykłych kierowców, działo się dzisiaj przez cały dzień na lotnisku w Nowym Targu. Odbyła się tu akcja pt. "Bezpiecznej zimą", której celem była nauka bezpiecznej jazdy po zimowej drodze i promocja bezpieczeństwa na drodze. Gościem imprezy był m.in. kierowca rajdowy Leszek Kuzaj.

Imprezę zorganizowała nowo powstała Szkoła Bezpiecznej Jazdy ZR1 i Devil-Cars. Atrakcji było dużo. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się pokazy jazdy w wykonaniu zawodowych rajdowców. Po lotnisku ścigali się m.in. Michał Elżbieciak, Waldemar Kluza czy Bartłomiej Ostałowski, który w wypadku stracił ręce, a mimo to ściga się w rajdach prowadząc samochód lewą stopą. Oczywiście największą gwiazda akcji był jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych Leszek Kuzaj.

Odbyły się także pokazy bezpiecznej jazdy, podczas których każdy kto zapisał się na przejazd, mógł pod okiem instruktorów dowiedzieć się, jak reagować w trudnych sytuacjach drogowych, szczególnie zimą. Obejrzeć można było stoisko głównego sponsora imprezy - Volvo Wadowscy - i najnowsze modele tej marki. Dzieciom rozdawano opaski odblaskowe, natomiast policjanci przywieźli ze sobą specjalne urządzenia na którym można było sprawdzić siłę uderzenia w wyniku zderzenia przy prędkości 50 km/h. Policjanci mieli też alkogogle ? to urządzenie pozwala z kolei sprawdzić na trzeźwo swoje reakcje fizyczne przy dwóch promilach alkoholu w organizmie.

Partnerzy akcji byli: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Aeroklub Nowy Targ, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, D1krk ? Krakowski Team Driftingowy oraz www.żyjemy-bezpiecznie.pl i www.waldekkluza.p. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta Nowy Targ. Patronem medialnym był portal Podhale24.pl.

r/ zdjęcia Michał Adamowski

najnowsze ogłoszenia

ostatnio na forum