Aktualności

I amatorskie zawody skuterów śnieżnych i quadów Skuter Cross w Złatnej

Data dodania: 13 luty 2013, Środa / Ilość wyświetleń: 23233

W kategorii "skuter śnieżny" wystartowało 16 osób. Zadaniem zawodników było wykonanie w ciągu 60 min jak największej ilości okrążeń po pętli liczącej ok 3 km. Dodatkowym kryterium oceniania tej konkurencji był indywidualnie doliczany czas dla każdego startującego.

Najlepszymi umiejętnościami wykazał się Sebastian Frycz ze Szczyrku, który w czasie regulaminowym wykonał 16 okrążeń, niewiele gorszy od niego był Adamus Rafał również ze Szczyrku z taką samą liczbą pętli, lecz z gorszym czasem. Czarnym koniem zawodów był Mario Balcerak ze słowacji, który zajął ostatecznie trzecie miejsce. Natomiast w kategorii "Quad 4x4", wzięło udział 14 osób.

Ze względu na dużą ilość śniegu oraz trudne warunki terenowe, sędziowie podjęli decyzje o zmianie przebiegu trasy i konkurencji. W tej kategorii zadaniem każdego z zawodników było pokonanie 3 okrążeń na torze o długości ok 500 m w jak najkrótszym czasie. Zwycięzcą tego biegu został Tomasz Krupa z czasem 2 min i 21 s, drugie miejsce z wynikiem o 5 s gorszym, popisał się Filip Mucha, natomiast trzecie miejsce zajął Kamil Wydra z czasem 2 min 28 s. Dodatkową atrakcją dla quadowców był konkurs na najwyższy "podjazd pod górkę" - tylko nieliczni byli wstanie sprostać temu zadaniu.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy umiejętności i wytrwałości!

Nie zapomniano również o publiczności, dla której organizatorzy przygotowali liczne atrakcje m.in. rzut kulą śniegową do celu, przejazd na quadach i skuterach. Natomiast prawdziwą gratką dla smakoszy były przepyszne regionalne dania serwowane przez KGW w Złatnej.
źródło: organizatorzy

Galeria zdjęć

najnowsze ogłoszenia

ostatnio na forum